Ogrzewanie podłogowe Szczecin

Ogrzewanie podłogowe to niewątpliwie coraz chętniej wybierany sposób ogrzewania zarówno w domach, jak i mieszkaniach. W przypadku potocznie nazywanej „podłogówki” mamy do wyboru dwa główne rodzaje instalacji, jakimi jest ogrzewanie wodne i elektryczne. Tu warto wspomnieć również o powietrznym ogrzewaniu podłogowym, jednak nasza oferta ogrzewania podłogowego skupia się głównie na ogrzewaniu wodnym i elektrycznym.

Wybierz wysoki komfort i montaż ogrzewania podłogowego z naszą firmą.

Jeśli cenisz sobie komfort mieszkania, przyjemne ciepło w jesienne i zimowe dni, niskie koszty ogrzewania i gwarancję wykonania wysokiej jakości instalacji to nasza oferta będzie najlepszym wyborem.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w montażu ogrzewania podłogowego. Od wielu lat zajmujemy się montażem wysokiej jakości, bezawaryjnych instalacji ogrzewania podłogowego. Wyróżniamy się dużą dokładnością wykonanych instalacji oraz pełnym od etapu projektowania, po sprzedaż akcesoriów, montaż i serwis.

Zaufało nam już kilkaset klientów indywidualnych oraz firm z województwa zachodniopomorskiego, które cenią sobie wysoki poziom realizowanych przez nas usług. Jako profesjonaliści w swojej branży, jesteśmy również w gronie certyfikowanych instalatorów najlepszych firm z branży instalacji sanitarnych i grzewczych.

Jeśli szukasz wykonawcy lub jesteś na etapie wyboru rodzaju ogrzewania podłogowego, to informacje, jakie zawarliśmy w naszej ofercie dotyczącej montażu ogrzewania podłogowego, mogą być bardzo pomocne.

Ogrzewanie podłogowe wodne czy elektryczne — główne różnice

Tak jak wspomnieliśmy, ogrzewanie podłogowe występuje w kilku wersjach, które dają nam możliwość zarządzania szybkością nagrzewania się pomieszczeń oraz czasem utrzymania temperatury po zakończeniu samego procesu ogrzewania.

Podstawową różnicą między ogrzewaniem elektrycznym i wodnym jest koszt samego montażu. W przypadku ogrzewania elektrycznego koszt jego montażu jest niższy, ponieważ musimy zaopatrzyć się w maty, przewody lub folie grzewcze, sterownik i okablowanie. Natomiast ogrzewanie wodne wymaga zainstalowania źródła, które będzie generowało ciepło. Tym źródłem jest najczęściej kocioł grzejny i rekuperacja. W przypadku ogrzewania podłogowego wodnego, które będzie ogrzewane przez kocioł na paliwo stałe, musimy również pamiętać o kosztach związanych z budową komina i stworzenia samego pomieszczenia gospodarczego (kotłowni).

Wyższe koszty, jakie poniesiemy podczas instalacji ogrzewania podłogowego wodnego, z pewnością zrekompensuje nam koszt eksploatacji samego ogrzewania w sezonach grzewczych.

W tym miejscu stoimy przed wyborem między tanią instalacją grzewczą elektryczną i tanim kosztem ogrzewania podłogowego wodnego.

Jeśli potrzebujesz kalkulacji tych metod ogrzewania dla swojego domu lub mieszkania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Każdy rodzaj ogrzewania podłogowego ma swoje wady i zalety, które mniej lub bardziej skłaniają nas jako inwestorów do jego wyboru. W przypadku decyzji o montażu ogrzewania podłogowego warto znać główne plusy i minusy tej instalacji

Zalety ogrzewania podłogowego

Pionowy profil temperatury — pionowy rozkład temperatury jest główną zaletą ogrzewania podłogowego. Dzięki wykorzystaniu całej podłogi jako jednego wielkiego grzejnika, pomieszczenie w każdym punkcie ma praktycznie taką samą temperaturę. W przypadku ogrzewania konwekcyjnego powstają strefy ciepła tuż przy grzejnikach.

Przyjemne uczucie ciepłej podłogi — ogrzewanie podłogowe daje nam przyjemne uczucie ciepła, nawet gdy w pomieszczeniu panuje niższa temperatura, niż miałoby to miejsce w przypadku ogrzewania ściennego. Dzięki temu możemy odczuwać taki sam komfort przebywania w pomieszczeniu przy niższej temperaturze, a co za tym idzie również przy większej wilgotności powietrza, która wpływ na lepsze samopoczucie.

Brak widocznych elementów grzewczych — ogrzewanie podłogowe jest ukryte pod podłogą, dzięki czemu nie musimy urządzać salonu czy sypialni z uwzględnieniem widocznych grzejników, których nie możemy niczym zasłonić.

Niskotemperaturowe źródło ciepła— temperatura wody w wodnym ogrzewaniu podłogowym jest niższa niż w przypadku grzejników ściennych. Dzięki temu możemy wykorzystać pompę ciepła, wspomagać się kolektorami słonecznymi czy panelami fotowoltaicznymi do ogrzania wody. Ogrzewanie podłogowe wymaga od nas ogrzania wody o maksymalnie 20-30 stopni, w przypadku tradycyjnego ogrzewania bardzo często potrzebujemy wody o temperaturze 60-80 stopni, co wiąże się z podgrzaniem jej o 50-70 stopni.

Wady ogrzewania podłogowego.

Duża bezwładność cieplna — duża bezwładność cieplna wiąże się z dłuższym czasem ogrzewania pomieszczenia, więc z wyprzedzeniem musimy planować uzyskanie komfortowej temperatury w pomieszczeniu.

Wyższy koszt instalacji ogrzewania podłogowego — cena wodnego ogrzewania podłogowego może być od 30 do 40 procent wyższa niż w przypadku wybrania instalacji z grzejnikami zamontowanymi na ścianie.

Ograniczenia w przypadku sposobu wykończenia podłogi — ze względu na sposób ogrzewania musimy dobierać materiały wykończeniowe, które nie ograniczą efektywności działania ogrzewania podłogowego.

Montaż ogrzewania podłogowego należy rozpocząć od samego projektu instalacji, doboru elementów grzewczych i wszelkich akcesoriów. Głównym zadaniem projektu jest ustalenie i wybór instalacji, która zapewni nam najlepszą wydajność oraz niskie koszty montażu i eksploatacji.

Montaż ogrzewania podłogowego Szczecin

Bardzo ważnym elementem w przypadku ogrzewania podłogowego jest sam montaż. O ile w przypadku innych metod możemy poprawić uszczelnienie łączeń czy samą konfigurację grzejników, tak w wodnym ogrzewaniu podłogowym bardzo dużą uwagę należy zwrócić na wysoką staranność i jakość wykonanej instalacji.

Nasza firma zajmuje się kompleksowym montażem ogrzewania podłogowego w Szczecinie oraz miejscowościach z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu i montażu ogrzewania podłogowego. Oferujemy również możliwość zakupu samych elementów grzewczych w naszym sklepie stacjonarnym i online. Dzięki temu jesteśmy jedną z nielicznych firm oferujących tak kompleksowe usługi bez ponoszenia kosztów związanych z korzystaniem firm pośredniczących w sprzedaży samych elementów instalacji czy projektantów.