Ogrzewanie podłogowe

1 2 3

Ogrzewanie podłogowe Szczecin

Montaż ogrzewania podłogowego to coraz częściej wybierany sposób ogrzewania domu czy mieszkania. Wybór tego rodzaju ogrzewania jako źródła ciepła w domu niesie ze sobą wiele zalet, stąd cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród osób budujących dom i remontujących mieszkanie.

Firma Twój instalator montuje ogrzewanie podłogowe w Szczecinie i okolicy, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach i kamienicach. W ofercie firmy i sklepu znajduje się szeroki asortyment produktów i akcesoriów, który pozwala stworzyć w pełni funkcjonalny, oszczędny i nowoczesny system ogrzewania podłogowego, którym możemy zarządzać w sposób przewodowy i bezprzewodowy.

W kategorii ogrzewanie podłogowe znajduje się automatyka do sterowania ogrzewaniem podłogowym, maty grzewcze, taśmy dylatacyjne, rozdzielacze, rury, spinki, płyty styropianowe i niezbędne akcesoria, które ułatwią nam wszystkie prace związane z instalacją.

Ogrzewanie podłogowe – zalety

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest pionowy profil temperatury, jaka panuje w pomieszczeniu. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu pomieszczenie nagrzewa się od podłogi i im wyżej, tym temperatura jest niższa. Zapewnia to duży komfort przebywania w pomieszczeniu i przyjemne ciepło w stopy. Wybierając ogrzewanie podłogowe, nie musimy ograniczać się również w aranżacji wnętrza.

Brak grzejników na ścianie i całej instalacji to również oszczędność miejsca oraz brak elementów, które niestety zbierają kurz, co ma negatywny wpływ dla alergików. Wybierając ogrzewanie podłogowe, możemy również bardzo skutecznie wykorzystać odnawialne źródła energii. Charakterystyka tego rodzaju ogrzewania pozwala efektywniej współpracować z instalacjami solarnymi czy pompami ciepła ze względu na niskotemperaturowy rodzaj samej instalacji grzewczej.

Niższe koszty eksploatacji

Kolejną zaletą ogrzewania podłogowego jest jego oszczędność w kosztach eksploatacji. Główną różnicą między tradycyjnym ogrzewaniem pomieszczenia z wykorzystaniem grzejnika zamontowanego na ścianie i ogrzewaniem podłogowym jest wysokość temperatury grzewczej wody w instalacji. W przypadku ogrzewania podłogowego maksymalna temperatura to około 45-50 stopni.

Stosunkowo niska wartość temperatury, jaką musimy osiągnąć, by ogrzać pomieszczenie, pozwala zastosować pompy ciepła lub instalacje fotowoltaiczne, które mają bardzo wysoką sprawność w połączeniu z tego typu instalacją. Dzięki temu nasz dom lub mieszkanie może być jeszcze bardziej ekologiczny i tańszy podczas wielu lat eksploatacji

Ogrzewanie podłogowe sklep Szczecin

Twój Instalator to sklep z ogrzewaniem podłogowym, który znajduje się w centrum Szczecina w galerii handlowej Turzyn. Oferta sklepu jest dostępna również online i pozwala w łatwy i szybki sposób skompletować cały system ogrzewania wodnego i elektrycznego. Jeśli interesuje Cię cena ogrzewania podłogowego w Szczecinie i okolicy, możesz skorzystać z formularza kontaktowego lub samodzielnie skompletować cały zestaw elementów i akcesoriów do montażu instalacji wodnej, lub elektrycznej. Oprócz sklepu online zajmujemy się również montażem instalacji grzewczych w mieszkaniach i domach, ich serwisem oraz modernizacją na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Szczecin – ogrzewanie podłogowe wodne

Wodne ogrzewanie podłogowe składa się z systemu rur grzejnych, przez które przepływa woda ogrzana do odpowiedniej temperatury. Rury grzejne są umieszczone nad izolacją termiczną i przeciwwilgociową, a przy ich montażu bardzo ważna jest dokładność wykonania instalacji oraz jej zgodność z projektem, ponieważ po zamontowaniu rur są one zalewane warstwą jastrychu, a następnie zakrywane warstwą wykończenia podłogi. Dlatego do montażu tego typu instalacji warto wybrać firmę instalacyjną, która zapewni również gwarancję poprawności wykonania instalacji.

Wybierając wodne ogrzewanie podłogowe, warto zaznaczyć, że możemy skorzystać z wielu rodzajów źródeł energii do ogrzania samej wody. Dzięki temu ten rodzaj ogrzewania jest niezwykle uniwersalny i zapewnia dużą elastyczność w wyborze kotła gazowego, pompy ciepła czy kolektorów słonecznych.

Szczecin – ogrzewanie podłogowe elektryczne

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest to najczęściej system mat, folii lub przewodów grzejnych, które nagrzewają się pod wpływem przepływającej przez nie energii elektrycznej. Dużą zaletą elektrycznego ogrzewania podłogowego jest możliwość zamontowania go w każdym pomieszczeniu, stąd też cieszy się dużym zainteresowaniem w mieszkaniach, gdzie instalacja podłogowa nie obniży znacząco wysokości pomieszczenia.

Ogrzewanie elektryczne zamontowane na podłodze to również duży komfort użytkowania ze względu na równy rozkład temperatury. Maty elektryczne nagrzewają się równomiernie, tworząc przyjemne ciepło na powierzchni całej podłogi. Warto zaznaczyć, że zastosowania tego rodzaju ogrzewania zarówno w wersji elektrycznej, jak i wodnej charakteryzuje się dużą bezwładnością cieplną. Dzieje się tak dlatego, że warstwa jastrychu akumuluje ciepło, przez co czas nagrzewania się pomieszczenia oraz jego schłodzenia jest nieco wolniejszy niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania.

Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe

Cena montażu ogrzewania podłogowego w Szczecinie i okolicy jest uzależniona od kilu ważnych elementów. Pierwszym z nich to rodzaj i elementy składowe całej instalacji. Tu do wyboru mamy ogrzewanie wodne i elektryczne. Decydując się na ogrzewanie elektryczne, do wyboru mamy kilka rodzajów instalacji grzewczej, która może składać się z przewodów, folii i mat grzewczych. Dużą częścią ceny ogrzewania podłogowego jest również armatura hydrauliczna. Dlatego też warto przygotować kosztorys i opłacalność takiego systemu ogrzewania. Szukając jednak firmy instalacyjnej, powinniśmy liczyć się z kosztem od 120 do 200 złotych za jeden metr gotowej instalacji ogrzewania podłogowego.

Duży przedział cenowy za montaż wynika z kosztów jednostkowych, jakie musimy rozłożyć na różną wielkość powierzchni grzewczej. Im większa powierzchnia grzewcza do zainstalowania tym koszt jednego metra kwadratowego instalacji będzie oczywiście niższy. W podanej cenie znajdują się wszystkie niezbędne materiały oraz koszty pracy specjalistów.

Jeśli chcesz uzyskać dokładną informację o cenie montażu ogrzewania podłogowego w Szczecinie i okolicy, sprawdź ofertę Twój Instalator lub wyślij zapytanie przez formularz kontaktowy. Twój Instalator to zespół ekspertów w dziedzinie instalacji, który ma wieloletnie doświadczenie w instalacji i serwisie systemów ogrzewania.

Filtruj po cenie

Najczęściej kupowane

Pokaż kategorie i filtry