Instalacje grzewcze

Wybór odpowiedniej instalacji grzewczej, która zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu, jest niezwykle ważny. Do wyboru mamy kilka głównych systemów instalacji grzewczych, z których możemy wybrać:

  • wodne ogrzewanie podłogowe
  • elektryczne ogrzewanie podłogowe
  • ogrzewanie grzejnikowe

Jako eksperci od instalacji grzewczych doradzamy klientom, który system warto wybrać do konkretnego domu mieszkania czy budynku. Mamy bardzo duże doświadczenie w montażu zarówno nowoczesny, jak i tradycyjnych systemów instalacji grzewczych. Doskonale znamy ich możliwości oraz to jak się sprawdzą w konkretnych warunkach. Dzięki temu możemy dobrać rozwiązanie szyte na miarę, które będzie wydajne i ekonomiczne w instalacji oraz eksploatacji.

Ogrzewanie podłogowe Szczecin

Ogrzewanie podłogowe to obecnie najczęściej wybierany system ogrzewania, szczególnie w domach jednorodzinnych. Wybór tego systemu ogrzewania to przede wszystkim większy komfort ze względu na równy rozkład temperatury, brak widocznych grzejników, oraz niższe koszty ogrzewania. Ogrzewania podłogowe wodne to bardzo dobry wybór, dla które osób cenią sobie wysoki komfort oraz niemal o połowę niższe koszty ogrzewania niż w przypadku ogrzewania prądem. Ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem wody możemy zrealizować przy wykorzystaniu kotła lub pompy ciepła.

Zobacz szczegółową ofertę montażu ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

Podłogowe ogrzewanie elektryczne zapewnia niezwykle równy rozkład temperatury we wszystkich pomieszczeniach oraz jest tańsze w montażu niż ogrzewanie podłogowe wodne. Elektryczne ogrzewanie podłogowe to doskonały wybór dla już istniejących budynków i mieszkań. Możemy je stosować również jako uzupełnienie tradycyjnej instalacji grzewczej lub w wybranych pomieszczeniach dla zwiększenia komfortu przebywania.

Ogrzewanie grzejnikowe

Ogrzewanie grzejnikowe jest często stosowane w budownictwie mieszkalnym. Instalacja dla ogrzewania grzejnikowego to jedna z najprostszych instalacji grzewczych, która zapewnia bardzo szybkie rozprzestrzenianie się ciepła.

Wybór ogrzewania jest w dużej mierze uwarunkowany od rodzaju systemu grzewczego, jaki posiadamy. W przypadku gdy posiadamy zainstalowaną pompę ciepła lub planujemy jej montaż, bardzo dobrym wyborem będzie ogrzewanie podłogowe wodne. Jeśli nasz dom lub mieszkanie jest wyposażone w tradycyjny kocioł gazowy, lub paliwo stałe zostaje nam do wyboru montaż grzejników.